Aktualności
 
Jovanović oficjalnie w Wiśle
 
12. lipca 2011, 19:38
autor: Michał Zagozdon
źródło: Wisła Kraków
 
Dzień przed spotkaniem ze Skonto Ryga, Wisła Kraków podpisała kontrakt z serbskim obrońcą, Marko Jovanoviciem. Umowa będzie obowiązywać przez 5 lat.

Mierzący 189 centymetrów wzrostu, Jovanović swoją piłkarską karierę rozpoczynał w klubie Budućnost Arilje. Następnie w 2001 roku stał się zawodnikiem Partizana Belgrad. Cztery lata później trafił na wypożyczenie do FK Teleoptik Belgrad, a w 2007 roku wrócił do Partizana. Razem z tym zespołem cztery razy z rzędu wygrywał serbską ligę oraz trzy razy Puchar Serbii.

Jovanović w europejskich pucharach zadebiutował w październiku 2008 roku w meczu Pucharu UEFA pomiędzy Partizanem, a Sampdorią Genua. W ostatnim sezonie Jovanović zagrał w 10 spotkaniach Ligi Mistrzów.

Serbski obrońca był powoływany do młodzieżowej reprezentacji swojego kraju do lat 21, grał także w olimpijskiej kadrze Serbii podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Piłkarz został złoszony do europejskich pucharów, a co za tym idzie, możliwy jest jego jutrzejszy występ w meczu Wisły Kraków ze Skonto Ryga. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30 w Rydze.

 
 
Słowa kluczowe: wisla | jovanovic | transfer | lm
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz