Aktualności
 
Lech będzie współpracować z Górnikiem Konin
 
25. marca 2010, 17:21
autor: Marek Jakubowski
źródło: Lech Poznań
 
Lech Poznań rozpoczyna współpracę z Górnikiem Konin. W siedzibie klubu doszło do podpisania umowy dotyczącej w głównej mierze szkolenia młodzieży.
- Podpisaliśmy umowę o współpracy z Górnikiem Konin. Na tym polu działamy dość intensywnie, bo jest to już kolejne takie porozumienie z klubem z naszego regionu. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję współpracować z klubem o bogatej tradycji, który dba o te same wartości co Lech - mówi wiceprezes Lecha Arkadiusz Kasprzak.

- W Koninie grali przecież m.in. Artur Wichniarek, Zbigniew Zakrzewski czy Radosław Cierzniak. Celem naszej współpracy jest wymiana myśli szkoleniowej, praca z młodzieżą, organizacja meczów sparingowych. Podczas takich spotkań okazję wykazania się będą mieli zawodnicy, którzy potem być może znajdą swoje miejsce w Lechu. Oba kluby duży nacisk stawiają na szkolenie młodzieży, a to znaczy, że myślimy o przyszłości - mówi Kasprzak.

- Historia Górnika sięga 1957 roku. Różnie toczyły się losy naszego klubu, ale zawsze mieliśmy silne związki z Poznaniem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy dziś podpisać umowę o współpracy z Lechem. Stawiamy na wychowanków. Możemy się pochwalić, że w ostatnim, wygranym 1:0 meczu w Rypinie, średnia wieku naszego zespołu wynosiła niecałe 20 lat. To wielki kapitał. Mamy siedem grup młodzieżowych. Jeśli Lech będzie u siebie widział któregoś z naszych zawodników, to oczywiście będziemy bardzo szczęśliwi, gdy zagra on przy Bułgarskiej. Chętnie skorzystamy też z pomocy szkoleniowej dla naszej młodzieży i trenerów, o której wspominał prezes Kasprzak. W tej chwili gramy w III lidze. Myślę, że za rok, może za dwa lata jesteśmy w stanie awansować, ale do tego musimy być przygotowani organizacyjnie. Mamy wyśmienitą bazę treningową. Wspiera nas miasto oraz nasz sponsor, firma Avans. Chcemy uczyć się od najlepszych. Dobrze mieć tak silnego partnera, jakim z pewnością jest Lech - mówi prezes Górnika Konin Piotr Bajerski.

- Jesteśmy żywo zainteresowani awansem Górnika do drugiej ligi. Wtedy ogrywanie zawodników, którzy nie mieszczą się w naszej kadrze ma większy sens. Wspólnie będziemy pracować nad tym, przekazując do Górnika zawodników, którzy nie mieszczą się Młodej Ekstraklasie. Przykłady Mateusza Machaja czy Łukasza Białożyta pokazują, że tacy zawodnicy potrafią grać już na wyższym poziomie. Myślę, że w Młodej Ekstraklasie posiadamy takich zawodników, którzy mogliby pomóc Górnikowi - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz