Aktualności
 
Kluczowa cyferka
 
30. marca 2020, 16:39
autor: Rafał Kępa
 
Od dłuższego czasu w Monachium tematem numer jeden jest kontrakt Manuela Neuera. Teoretycznie klub bardzo chciałby przedłużyć jego umowę, a zawodnik zostać w klubie. Teoretycznie…

Wszystko kręci się wokół jednej cyferki, dokładnie ostatniej cyfry w roku końca kontraktu. "Die Roten" chcieliby związać się z bramkarzem do końca czerwca 2023 roku. Golkiper chciałby, by ostatnią cyfrą tej daty była 5. By dojść do kompromisu zwołano specjalne spotkanie na Säbener Strasse. Wzięli w nim udział agent Neuera, Thomas Kroth oraz członek zarządu FCB Oliver Kahn i dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić.

Trudno się jednak dziwić obu stronom. Z jednej strony Neuer, który chce zakończyć swoją przygodę z piłką w Bayernie, w którym gra od 2011 roku. Z drugiej strony władze klubu zastanawiają się co może im jeszcze dać golkiper, który skończył już 34 lata.

Co ciekawe jego wielki poprzednik i obecny negocjator, Oliver Kahn, skończył karierę w 2008, kiedy miał właśnie 39 lat. Wydaje się, że sytuacja jest niezwykle napięta i może się zakończyć odejściem jednego z najlepszych na świecie golkiperów za rok, za darmo. Co ważne "Die Roten" mają już następcę, bo po sezonie przychodzi naturalny następca Alexander Nubel.

 

 
 
Słowa kluczowe: bayernmonachium | manuelneuer
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno