Aktualności
 
Juve zrobi zakupy w Lyonie
 
16. marca 2020, 08:30
autor: Rafał Kępa
 
Mimo zatrzymania gry w europejskiej piłce, spekulacje transferowe nie milkną. Dotyczą one także Juventusu Turyn, który planuje spore zakupy w Olympique Lyon.

Jeżeli wierzyć temu co można przeczytać w mediach, to priorytety transferowe mistrzów Włoch są dość sprecyzowane. Atak ma wzmocnić Erling Haaland, a pomoc Paul Pogba. Jednak wiadomo, że te transfery nie będą ani tanie, ani proste w realizacji. Dlatego włodarze "Bianconerich" mają oczywiście opcje zastępczą, a w przypadku tych zawodników obie znajdują się w Lyonie.
Ewentualnym substytutem (niektórzy twierdzą, że nawet lepszym) Paula Pogby miałby zostać jego rodak Houssem Aouar. Pomocnik Lyonu jest na liście życzeń niejednego klubu, ale wydaje się, że może wybrać właśnie mistrza Włoch. Jego atutami są zdecydowanie wiek, bo ma dopiero 21 lat i cena, bo powinna zamknąć się w 60 milionach euro.
Z kolei alternatywą Haalanda ma być kolejne cudowne dziecko z Lyonu, Rayan Cherki. Tutaj wątpliwości jest jednak więcej, bo co prawda Jean-Michela Aulasa byłby skłonny sprzedać go za zdecydowanie mniejsze pieniądze (30-40 milionów), ale trzeba pamiętać, że ma dopiero 16 lat, a w lidze francuskiej nie zdobył nawet gola. Wydaje się jednak, że przyszłość będzie należeć do niego.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno