Aktualności
 
Transferowy rekord za dziecko
 
5. marca 2020, 05:39
autor: Rafał Kępa
 
Czego nie można zrobić mając 16 lat. Nie można legalnie kupić alkoholu, nie można głosować, nie można prowadzić samochodu. Można za to zostać bohaterem rekordowego transferu silnego klubu.

 

Tak właśnie jest w przypadku Jude’a Bellinghama. Młody pomocnik Birmingham City znalazł się bowiem na celowniku kilku mocnych klubów, a najbardziej zainteresowana wydaje się być Borussia Dortmund. Na tyle zainteresowana, by pobić swój rekord transferowy i wydać na jego przyjście 35 milionów euro!

 

Kim w ogóle jest Bellingham. Jest wychowankiem klubu z Birmingham, który bije wszelkie rekordy. W tym sezonie pobił rekord Trevora Francisa i w wieku 16 lat i 38 dni został najmłodszym zawodnikiem "Blues", który zagrał w oficjalnym spotkaniu. Od tego czasu zdążył zaliczyć już 31 spotkań i 4 trafienia w lidze.

 

Trzeba przyznać, że jeżeli zrobi karierę podobną do Francisa (52 mecze w kadrze), to Borussii może opłacić się ten transfer. Pytanie tylko czy wydawanie takich pieniędzy za dziecko nie jest przesadą. W końcu jak na razie jedynym sukcesem Bellinghama jest triumf w Pucharze Syrenki, kiedy w listopadzie ub.r. w Polsce wygrał i został uznany zawodnikiem turnieju.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz