Aktualności
 
Juventus rozbije bank
 
2. lutego 2020, 14:30
autor: Rafał Kępa
 

Juventus przez lata znany był z niezwykle ostrożnej polityki transferowej. Jednak walka o bycie marką globalną i zwielokrotnienie wpływów transferowych spowodowała, że ta polityka odeszła do lamusa.
Już w ostatnich latach zaskakiwał transferami, które wcześniej były poza jego zasięgiem. Cristiano Ronaldo za 117 milionów euro w 2018 roku, Mathijs de Light za 85 w 2019, to najlepsze tego przykłady. Jeżeli wierzyć w doniesienia angielskiej bulwarówki "The Sun", to tegoroczny rekord może przebić wszystkie poprzednie.

Według niej Juventus chce latem złożyć ofertę w wysokości 150 milionów funtów za Virgila van Dijka. Co prawda wydaje się to dzisiaj mało prawdopodobne, ale jeżeli Liverpool zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Anglii (jest na dobrej drodze), to Holender nie będzie miał w Anglii nic więcej do zdobycia.

- Po zdobyciu wszystkich trofeów z Liverpoolem, Juventus ma nadzieję, że kolejne wyzwania mogą go skusić, zwłaszcza, że gra już w Anglii od dłuższego czasu. Dlatego klub planuje wielką dla niego i dla Liverpoolu – mówi informator związany z mistrzem Włoch.

- Mam 28 lat i chcę spełnić swoje wszystkie marzenia. Życie potrafi być krótkie, tak samo kariera piłkarska. Uwielbiam grę z moimi kolegami i dla tego menadżera. Nie patrze daleko w przyszłość, ale teraz cieszę się tym gdzie jestem – powiedział niedawno sam zainteresowany.

 
 
Słowa kluczowe: virgilvandijk | liverpool | junventusturyn
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz