Aktualności
 
Legia szuka napastnika
 
26. stycznia 2020, 09:48
autor: Rafał Kępa
 

Co prawda transfer Jarosława Niezgody do Portland Timbers się przeciąga, ale w klubie nikt nie liczy na to, że napastnik wróci do Warszawy. Dlatego niezwykle intensywne są poszukiwania nowego napastnika.
W kontekście zastąpienia Niezgody pojawiają się różne nazwiska. Jednak trener Aleksandar Vuković, wie że ma w składzie zawodników, którzy mogą spróbować to zrobić. - Jose Kante może zastąpić Jarka, może nie będzie tyle strzelał, ale ma inne walory. Na tym będą mogli skorzystać inni zawodnicy – mówił Vuko.

Nieoficjalnie pojawiają się nazwiska Jakuba Świerczoka i Denisa Alibeca. Wydaje się jednak, że transfer Polaka będzie trudny do zrealizowania. Zdecydowanie ciekawiej wygląda sprawa tego drugiego. Alibec może nie jest wybitnie znany polskim kibicom, ale to gracz z ogromnym doświadczeniem.

W tym sezonie zagrał dla Astry Giurgiu w 15 meczach (4 w roli kapitana) i zdobył 9 bramek. Jednak ten ostatni klub nie jest najciekawszy w biografii rosłego napastnika. Warto przypomnieć, że kiedy miał 18 lat do swojej akademii ściągnął go Inter Mediolan. W tym klubie jednak się nie nagrał, ale pozwiedzał. Był wypożyczany kolejno do: KV Mechelen, Viitorulu i Bologny. Zaś po przejściu do Astry na rok przeszedł jeszcze do Steauy Bukareszt. Międzynarodowym doświadczeniem przewyższa więc niemal cały skład Legii.

 

 
 
Słowa kluczowe: denisalibec | legiawarszawa
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz