Aktualności
 
Hit w Rakowie
 
31. grudnia 2019, 02:12
autor: Rafał Kępa
 

Raków Częstochowa ma spore problemy organizacyjne ze swoim stadionem, jednak szefostwo klubu nie zapomina o sprawach najważniejszych. Już zimą chcą wspomóc trenerów w zwycięskiej walce o utrzymanie.
Jak poinformował Michal Kvasnica z czeskiego Sportu, beniaminek ekstraklasy chce w styczniu ściągnąć Romana Prochazkę z Viktorii Pilzno. Co ważne to nie pierwsza próba Rakowa w pozyskaniu tego zawodnika, ale tym razem ma ona być bardziej zdecydowana. Wyceniany na blisko 2 miliony euro pomocnik z pewnością byłby ogromnym wzmocnieniem ekipy Marka Papszuna.

Prochazka w Pilznie spędził ostatnie półtorej roku i mimo, że gra regularnie, to nie jest w drużynie niezastąpiony. Jeżeli wziąć pod uwagę możliwe do rozegrania minuty, to spędził na boisku jesienią nieco ponad połowę czasu. Zdecydowanie bardziej znany jest za to w Sofii, gdzie w miejscowym Lewskim ma na koncie rekordową liczbę meczów rozegranych przez obcokrajowca.

W przypadku powodzenia transferu, mógłby świetnie wpasować się w ustawienie Rakowa, bo jego naturalną pozycją jest defensywny pomocnik, ale nieźle radzi sobie na prawej obronie i pomocy.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno