Aktualności
 
Chłopak z Gujany jest rozchwytywany
 
26. grudnia 2019, 09:58
autor: Rafał Kępa
 
Niemal równo rok temu pewien młodzieniec z Gujany Francuskiej zamienił maleńkie Toulouse na wielką Barcelonę. Efekt? Tej zimy jest rozchwytywany przez największe kluby Europy.

Jean-Clair Todibo, bo o nim mowa, miał pojawić się w Barcelonie dopiero latem tego roku, ale ekipa z Katalonii zdecydowała się dopłacić zaledwie milion euro, by młodzieżowy reprezentant Francji znalazł się w klubie już w styczniu. Efektem były 2 spotkania ligowe rozegrane w ubiegłym sezonie. W tym miał odgrywać nieco większą role, ale ostatecznie przegrywa konkurencję z mocniejszymi rywalami i po połowie rozgrywek ma także tylko 2 spotkania na koncie.

Jego niezadowolenie chce wykorzystać AC Milan, który podobno dogadał się już z Barceloną i teraz negocjuje warunki kontraktu indywidualnego z młodym defensorem. Jednak jeżeli wierzyć doniesieniom Mundo Deportivo, kolejka chętnych po młodziana jest dużo większa. Oferty złożyły ponoć także AS Monaco i Everton. Dodatkowo wstępne zapytania przyszły także z takich klubów jak  Benfica, Bayer Leverkusen i Southampton.

Wygląda na to, że Todibo jest naprawdę łakomym kąskiem, za który trzeba będzie jednak nieco zapłacić. Defensor jest bowiem wyceniany na 10 milionów euro, a Barcelona nie potrzebuje go sprzedawać, więc z pewnością uzyska odstępne wyższe niż ta kwota. Całkiem nieźle jak na kogoś, kto kosztował milion.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz