Aktualności
 
Memphis wraca na Wyspy
 
3. grudnia 2019, 06:54
autor: Rafał Kępa
 

Wygląda na to, że Memphis Depay dostanie kolejną szansę na podbój Premier League. Co prawda podczas przygody w Manchesterze United nie przekonał do siebie nikogo, ale wygląda na to, że tym razem może być inaczej.
Kiedy trzy lata temu Holender przenosił się do Lyonu, "Les Gones" nie ponosili zbyt wielkiego ryzyka. W końcu może Dephay nie został gwiazdą w Anglii, ale był zawodnikiem będącym na wysokim poziomie i płacili za niego zaledwie 16 milionów euro, zdecydowanie poniżej jego wartości rynkowej. Na Groupama Stadium wyraźnie dojrzał do roli lidera nie tylko w klubie, ale także w reprezentacji. W barwach Lyonu zdobył już ponad 40 bramek w lidze, a w tym roku w barwach "Oranje" zdobył 6 bramek w 7 występach.

 

Według doniesień angielskich mediów już w styczniu o jego usługi powalczą Liverpool i Tottenham. Jurgen Klopp jest podobno pod wielkim wrażeniem gry i umiejętności napastnika "Les Gones", a Jose Mourinho chciałby by stworzył zabójczy duet z Harrym Kanem. Jednak wszystkie te plany może zburzyć… Manchester United. Nie da się ukryć, że "Czerwone Diabły" potrzebują klasowych zawodników, a mają atut, którego nie posiadają inni. Sprzedając Dephaya zagwarantowali sobie kwotę odkupu, którą chcą aktywować. Wybór spory, ale co ważniejsze wydaje się, że przyszłość Holendra to Premier League.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno