Aktualności
 
Zjednoczenie legend
 
23. listopada 2019, 21:00
autor: Rafał Kępa
 

Taka jest kolejność rzeczy, kiedy genialni piłkarze przejmują kluczowe role w wielkich klubach. Często dzieje się to, ku uciesze kibiców, a są oni tym bardziej szczęśliwi gdy następuje pewnego rodzaju kumulacja.
Takie miejsce ma aktualnie w argentyńskim Estudiantes La Plata. W 2012 roku dyrektorem sportowym klubu został Juan Sebastian Veron. "La Brujita" już dwa lata później został prezydentem klubu, a na początku tego roku zatrudnił na stanowisku szkoleniowca swojego kolegę z boiska, Gabriela Milito. Ta zmiana wychodzi klubowi na dobre, bo zamiast bronić się przed spadkiem, "Los Pincharratas" są blisko liderującego Boca.

 

Teraz z duetu legend ma zrobić się trio, bo szkoleniowiec i prezydent chcą by dołączył do nich kolega z kadry (a w przypadku Milito także klubu), Javier Mascherano. To nie żart. Po 14 latach gry za granicą "El Jefecito" ma wrócić do ojczyzny i zgodnie ze swoim pseudonimem rządzić na boisku. Oczywiście 35-letni defensywny pomocnik jest daleko poza swoim szczytem kariery, a ostatni rok spędził w Hebei China Fortune.  

 

Rekordzista pod względem występów (147) w argentyńskiej kadrze jest podobno w naprawdę niezłej formie i ma za sobą znakomity sezon. – Przebyliśmy 19 tysięcy kilometrów, by powitać Javiera w rodzinie Pincha – taki tweet na oficjalnym profilu klubu mówi wszystko.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz