Aktualności
 
Real wypożycza nadzieję na długo
 
23. listopada 2019, 17:09
autor: Rafał Kępa
 

Brak możliwości gry w pierwszym składzie często blokuje rozwój najbardziej utalentowanych zawodników. Często dzieje się to w szerokich kadrach jak chociażby tej Realu Madryt. Na szczęście jest na to rozwiązanie.
Mowa oczywiście o wypożyczeniach, które tak często wykorzystywane jest przez władze "Królewskich". Coraz częściej decydują się także na rozwiązanie długoterminowe. Co pozwala zawodnikom na zgranie się z nową drużyną i uwolnienie potencjału. Wszystko wskazuje na to, że los taki czeka wychowanka klubu z Madrytu.

 

Mowa o Mariano Diazie, który na chwilę opuścił "Królewskich". Odszedł za 8 milionów euro przed sezonem 2017/18 do Olympique Lyon, dla którego zdobył aż 18 bramek w sezonie. To spowodowało, że jego macierzysty klub postanowił sprowadzić się go z powrotem za niemal trzy razy więcej. Na razie Diaz nie spełnia oczekiwań, ale nikt nie zamierza już tak łatwo go odpuszczać. Według jego agenta, Davida Arandy, już w styczniu ma rozpocząć wypożyczenie długości dwóch sezonów.

 

Diaz awansował do pierwszego zespołu Realu już w 2014 roku, ale ciągle nie może się przebić do drużyny na stałe. W ubiegłym sezonie zagrał w 19 meczach różnych rozgrywek i zdobył zaledwie 5 bramek. Teraz ma kontynuować swoją karierę za granicą. Prawdopodobnym kierunkiem wydaje się być AS Roma, która już latem monitorowała jego dostępność.

 

 
 
Słowa kluczowe: marianodiaz | asroma | realmadryt
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno