Aktualności
 
Citizens ograbią Lisy
 
16. listopada 2019, 15:43
autor: Rafał Kępa
 

Najprostszym sposobem na wzmocnienie składu jest zakup najlepszych zawodników na daną pozycję. Jeżeli jeszcze przy okazji uda się osłabić jednego z rywali, tym lepiej. Wiedzą o tym w Manchesterze City.
Na celowniku "The Citizens" znalazły się filary defensywy Leicester City. Ta decyzja spowodowana jest ostatnią dyspozycją i zachowaniem Benjamina Mendy i kompromitującą porażka 1-3 z Liverpoolem. Francuski defensor nie tylko nie potrafił utrzymać formy, ale jeszcze było sporo doniesień o jego niesportowym stylu życia, co tylko przyspieszyło decyzję Pepa Guardioli o odsunięciu go od składu.

 

W ostatnich meczach miejsce na lewej obronie zajął Angelino, ale nie gwarantuje on poziomu, który zadowalałby obrońców tytułu. Dlatego "Citizens" zainteresowali się, mającym znakomity początek sezonu, Benie Chilwellu z Leicester. Ściągnięcie 22-latka może być jednak dość trudne. Po pierwsze chrapkę na niego ma także ekipa Chelsea, a po drugie jego wartość z meczu na mecz rośnie.

 

Aktualnie wynosi już 35 milionów euro i spekuluje się, że w przypadku transferu "Lisy" zgarną podobną kwotę jak przy przejściu ​Harry’ego Maguire’a do Manchesteru United. Jednak dla City to nie jedyny cel w ekipie Rodgersa. Są poważnie zainteresowani środkowymi obrońcami Jonnym Evansem i Caglarem Soyuncu.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno