Aktualności
 
Lechici zerkają na Słowenię
 
6. listopada 2019, 08:31
autor: Rafał Kępa
 
Włodarze Lecha Poznań są chyba zadowoleni ze sprowadzenia Djordje Crnomarkovicia, bo po raz kolejny zerknęli w poszukiwaniu wzmocnień na Bałkany. Tym razem znaleźli tam na znakomitego pomocnika z… Austrii.

Stefan Savić, bo o nim mowa jest aktualnie zawodnikiem Olimpiji Lubljana i można spokojnie dodać gwiazdą tamtejszej Prvej Ligi. Do tej pory w 16 spotkaniach ligowych zanotował 4 trafienia, a w 4 spotkaniach Ligi Europy dorzucił kolejne. Zazwyczaj gra na pozycji wysuniętego rozgrywającego, ale zdarza mu się biegać także na skrzydle.

 

Urodzony w Salzburgu 25-latek przeszedł proces szkoleniowy w słynnym Red Bullu, a później rozpoczął wędrówkę po Austrii i Europie. Grał m.in. w LASK Linz i Rodzie Kerkrade. Savić to zdecydowanie najsilniejszy piłkarz Olimpiji, ale chciałby zmienić klub na lepszy. Co prawda wyceniany na milion euro pomocnik jest na razie nie do końca potrzebny w Poznaniu (na jego pozycji mogą grać Jevtić, Joao Amaral czy Marchwiński), ale Austriakowi w czerwcu kończy się kontrakt i ściągnięcie go za darmo może okazać się znakomitym ruchem.

 
 
Słowa kluczowe: lechpoznan | stefansavic
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz