Aktualności
 
Wielka kasa dla Górnika Zabrze!
 
27. stycznia 2019, 12:41
 

Transfer Szymona Żurkowskiego z Górnika Zabrze do Fiorentiny, jest na ostatniej prostej. 14-krotny mistrz Polski zarobi na swoim zawodniku nawet pięć milionów euro. Co więcej, do końca sezonu, środkowy pomocnik ma występować w barwach Górnika.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćŻurkowski opuścił zgrupowanie Górnika na Cyprze i udał się na testy medyczne do Florencji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce podpisze kontrakt z włoskim klubem. Umowa zostanie zawarta w styczniu, ale będzie obowiązywała do początku lipca. Rundę wiosenną , Żurkowski dogra jeszcze w Zabrzu, formalnie mając już jednak uzgodniony transfer do Fiorentiny.

Dla Górnika transfer swojego najlepszego aktualnie piłkarza, będzie wiązał się ze sporym zastrzykiem gotówki. Włoski klub zapłaci za niego od ręki 3,7 miliona euro, ale kwota ta może wzrosnąć nawet do pięciu milionów, jeżeli w grę wejdą wszystkie zapisy bonusowe w umowie pomiędzy klubami. Wszystko będzie zależało od postawy Żurkowskiego na boiskach włoskiej Serie A.

Włosi od dłuższego czasu bardzo skrupulatnie monitorowali sytuację "Żurka" i przygotowywali się do złożenia oferty. We Florencji zdawali sobie sprawę z tego, że wiele klubów z Europy jest zainteresowanych piłkarzem Górnika, dlatego zdecydowali się działać jak najszybciej i jeszcze w zimowym okienku transferowym zapewnić sobie usługi polskiego pomocnika od początku następnego sezonu.

 
 
Słowa kluczowe: zurkowski | gornik | zabrze | fiorentina
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz