Aktualności
 
To będzie długie pożegnanie z Legią…
 
12. października 2018, 13:01
źródło: własne
 

Tylko do końca sezonu piłkarzem Legii będzie Inaki Astiz. U trenera Sa Pinto, doświadczony Hiszpan nie ma wysokich notowań. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca przyszłego roku i na pewno nie zostanie przedłużony.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćJeszcze na początku sezonu, dość niespodziewanie, Astiz notował regularne występy na środku defensywy warszawskiego zespołu. Dopóki trenerem legii był Dean Klafurić, Hiszpan pełnił ważną rolę w zespole. Ale u Sa Pinto, pozycja 34-letniego szybko została zredukowana. W tej chwili portugalski szkoleniowiec  stawia w obronie na parę Artur Jędrzejczyk – Mateusz Wieteska. A przecież w rezerwie ma jeszcze Michała Pazdana. Za chwilę, po kontuzji, do składu wróci także William Remy. Dla Astiza pozostanie rola piątego w kolei, a co za tym idzie niewielka szansa na regularne występy.

Hiszpan pozostanie najprawdopodobniej w Legii do końca sezonu. Jego kontrakt jest ważny do czerwca przyszłego roku i wtedy dojdzie do ostatecznego pożegnania Astiza z warszawskim klubem. Bez względu na to, doświadczony obrońca zapisał piękna kartę w barwach stołecznego zespołu. Przy Łazienkowskiej świętował zdobycie trzech tytułów mistrza Polski, sześć razy wygrywał także Puchar Polski.

W lipcu 2015 roku rozstawał się już z Legią, kiedy nie przedłużono z nim kontraktu. Wtedy wydawało się, że definitywnie, tym bardziej, że związał się z APOEL-em Nikozja. Po dwóch latach wrócił z Cypru i początkowo wydawało się, że trafi do Pogoni Szczecin. Astiz po starej znajomości poprosił o możliwość trenowania z Legią i… przy Łazienkowskiej zdecydowano się zaproponować mu podpisanie kontraktu. Teraz najchętniej pożegnano by się z Hiszpanem już w przerwie zimowej, ale o potencjalnego chętnego na usługi Astiza może być trudno. Dlatego najbardziej prawdopodobny scenariusz to jego pozostanie w Legii do końca obecnych rozgrywek.

 
 
Słowa kluczowe: astiz | legia | pinto | klafuric | jedrzejczyk | wieteska | pazdan | remy
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz