Aktualności
 
Legia zainwestuje w ulubieńca Sa Pinto
 
6. października 2018, 13:04
 

Liderem zespołu prowadzonego przez Sa Pinto ma być Cafu. Portugalczyk ma być czołową postacią Legii, ale... jest jeden problem. 25-letni pomocnik jest tylko wypożyczony do końca sezonu. Jeśli przy Łazienkowskiej chcą mieć go na dłużej, muszą go wykupić.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćA kwota transferu definitywnego nie jest najmniejsza, jak na polskie warunki. FC Metz zgodziło się wpisać w umowę sumę odstępnego, wynosząca 800 tysięcy euro. Biorąc pod uwagę, że Legia już drugi raz z rzędu nie zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Mistrzów czy chociaż Ligi Europy, to wydatek, który dodatkowo obciążyłby budżet aktualnego mistrza Polski.

Portugalski szkoleniowiec miał jednak dostać zapewnienie od działaczy Legii, że pieniądze na wykupienie Cafu się znajdą. Ostatnie występy portugalskiego pomocnika w ekstraklasie spowodowały, że przy Łazienkowskiej uwierzyli, iż to jest piłkarz, wokół którego należy budować drugą linię drużyny. Orędownikiem takiego rozwiązania jest oczywiście trener Sa Pinto, dla którego obecność w składzie Cafu, to gwarancja jakości.

Na razie nie wiadomo, gdzie legia znajdzie pieniądze potrzebne na przeprowadzenie transferu definitywnego. Wiadomo jedynie, że potrzebna kwota nie zostanie "wyjęta" z budżetu klubowego, w którym i tak już jest sporo dziur. Być może sprawa rozwiąże się w trakcie zimowego okienka transferowego. Przy Łazienkowskiej liczą na zastrzyk gotówki z transferów byłych zawodników, od których warszawski klub ma zapisany określony procent. Chodzi o Aleksandara Prijovicia, Bartosza Bereszyńskiego i Ondreja Dudy.

 
 
Słowa kluczowe: cafu | legia | metz | pinto
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (1) dodaj komentarz
 
 
Komentarze
 
Jeden z niewielu piłkarzy z "zaciągu bałkańskiego" / mam na myśli "ekipę bałkańską ",a nie piłkarzy pochodzących wyłącznie z Bałkanów, która miała decydujący głos o .. sprowadzeniu danego piłkarza do klubu /w którego warto zainwestować , bez ponoszenia strat. Przy korzystnym zbiegu okoliczności ta inwestycja może się zwrócić w stosunkowo krótkim terminie.Władze klubu powinny zrobić wszystko, by na " tą inwestycję" znalazły się pieniądze.
 
 
Trampek dodał(a), w niedzielę 7. października 2018 o godzinie 21:49