Aktualności
 
Nie chcą płacić prowizji transferowych!
 
3. października 2018, 12:54
źródło: Przegląd Sportowy
 

Zagłębie Lubin nie zamierza zapłacić całej prowizji menedżerskiej, za transfer Jarosława Jacha do Crystal Palace. Chodzi o pół miliona euro, które zgodnie z zapisami umowy należą się menedżerowi zawodnika Pawłowi Staniszewskiemu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćJach dziesięć miesięcy temu przeszedł z Zagłębia do Crystal Palace za trzy miliony euro. Zgodnie z zapisami w umowie, prowizja menedżerska powinna wynieść około 700 tysięcy euro. Klub z Lubina zapłacił do tej pory 200 tysięcy, ale reszty na razie przynajmniej, nie zamierza przelać na konto agencji menedżerskiej.

"Zagłębie Lubin S.A. informuje, że w związku z prowadzonym w Spółce postępowaniem wyjaśniającym, decyzją Zarządu Spółki prowizja menadżerska za transfer wychodzący Jarosława Jacha do angielskiej drużyny Crystal Palace F.C. (23 stycznia 2018 roku) zostanie wypłacona jedynie częściowo pośrednikowi transakcyjnemu Pawłowi Staniszewskiemu, prowadzącemu agencję menadżerską pod nazwą Staniszewski Football Management, w terminie ustalonym przez poprzedni Zarząd Zagłębia Lubin S.A. Opinia ekspertów przeprowadzających postępowanie wyjaśniające, zapisy obowiązującej umowy oraz prawomocne wyroki sądów ogłaszane dotychczas w podobnych sprawach, potwierdzają że prowizja w oczekiwanej przez pośrednika kwocie jest rażąco wygórowana i sprzeczna ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem prawa i zasadami współżycia społecznego" - napisano w oświadczeniu klubowym.

Co na to menedżer Jacha? -  Potwierdzam, że dostałem pismo z Zagłębia. Podchodzę do tego spokojnie. W klubie jest teraz bardzo nerwowo i moją reakcją nie chcę podnosić temperatury. Oczywiście tego nie odpuszczę, lecz nie zrobię też tak, że dostaję pismo i następnego dnia składam skargę do PZPN. Jeszcze z żadnym klubem się nie sądziłem i wciąż optymistycznie zakładam, że tym razem też się bez tego obejdzie – mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Paweł Staniszewski, który nie ukrywa, że jest zaskoczony postawą działaczy Zagłębia.

Jach obecnie jest wypożyczony z Crystal Palace do tureckiego Rizesporu.

 
 
Słowa kluczowe: jach | zaglebie | lubin | crystal | palace | rizespor | staniszewski
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz