Aktualności
 
Wiadomo już, gdzie trafi gwiazda ekstraklasy!
 
6. sierpnia 2018, 05:01
źródło: Le Courrier pickard
 
Coraz bliżej podpisania kontraktu z nowym klubem, jest Rafał Kurzawa. Jeden z najlepszych piłkarzy ubiegłego sezonu naszej ekstraklasy, według francuskich mediów, ma trafić do Amiens.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

O tym, że Francja jest coraz bardziej prawdopodobnym kierunkiem, w jakim może podążyć Kurzawa, informowaliśmy już kilka dni temu. Wygląda na to, ze wiemy też, do jakiego konkretnie klubu trafi były pomocnik Górnika Zabrze. Chodzi o 13. zespół Ligue 1 poprzedniego sezonu – Amiens. To właśnie z ubiegłorocznym beniaminkiem francuskiej ekstraklasy ma związać się reprezentant Polski.

Przypomnijmy, ze Kurzawa po zakończeniu ubiegłych rozgrywek w Polsce, zdecydował się nie przedłużać kontraktu z Górnikiem Zabrze. Miało mu to ułatwić znalezienie klubu poza granicami naszego kraju. Poszukiwania wcale jednak nie były łatwe. Początkowo mówiło się, że 25-latek może trafić do włoskiej Serie A. Jego osobą zainteresowana była m.in. Fiorentina. Ale w tym wypadku na przymiarkach się skończyło.

Kurzawę cały czas kusiły także dwa najbogatsze polskie kluby – Legia Warszawa i Lech Poznań. Były zawodnik Górnika traktował jednak pozostanie w ekstraklasie jako ostateczność. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie musiał z niej skorzystać, bo w końcu udało mu się znaleźć klub w lidze francuskiej. Jego nowy klub może nie ma zbyt wielkich ambicji i w nowym sezonie, jego celem znowu będzie utrzymanie w lidze, ale Kurzawa i jego otoczenie liczą na to, że reprezentant Polski bez problemu wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie i będzie się promował poprzez solidne występy w barwach Amiens.

 
 
Słowa kluczowe: kurzawa | amiens | gornik | zabrze | fiorentina
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz