Aktualności
 
Z ekstraklasy do włoskiej Serie B
 
2. sierpnia 2018, 19:06
 

Związany ostatnio z Piastem Gliwice Martin Bukata zagra we włoskiej Serie B. Słowacki pomocnik podpisał kontrakt ze spadkowicze z Serie A – Benevento Calcio.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćW Piaście Gliwice wiele obiecywano sobie po Bukacie, który był ściągany do śląskiego klubu, jako jeden ze zdolniejszych zawodników młodego pokolenia na Słowacji. 24-leni obecnie pomocnik w barwach Piasta przeważnie jednak zawodził. Rozegrał w polskiej ekstraklasie 61 meczów, strzelił pięć goli i zaliczył ledwie trzy asysty. Nie był w stanie wzbić się powyżej pewnego poziomu i w Gliwicach pożegnano go bez większego żalu.

Teraz Bukata będzie miał okazję udowodnić swoją wartość na zapleczu włoskiej Serie A. Benevento, jako spadkowicz, buduje drużynę, która ma być zdolna do walki o awans. To nie pierwszy przypadek, że działacze Benevento sięgają po gracza, występującego w polskiej ekstraklasie. Zimą trafił tam Guilherme z Legii Warszawa, który prezentował się wiosną bardzo solidnie w barwach włoskiego zespołu. Niestety, nie uchroniło to Benevento przed spadkiem do Serie B.

 
 
Słowa kluczowe: bukata | piast | gliwice | benevento | guilherme
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz