Aktualności
 
Reprezentant Polski zaliczy kolejny klub
 
1. sierpnia 2018, 05:59
 
Wędrówki Pawła Dawidowicza po różnych klubach ciąg dalszy. Benfica Lizbona po raz kolejny jest zdecydowana wypożyczyć byłego gracza Lechii Gdańsk do innego zespołu. Tym razem wybór padł na włoskiego drugoligowca Hellas Verona.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Według włoskich mediów, wszystkie szczegóły są już ustalone i Dawidowicz lada chwila zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz spadkowicza z Serie A. To oznacza, że drugi raz z rzędu spędzi sezon na boiskach włoskiej Serie B. W poprzednim sezonie, reprezentował na zasadzie wypożyczenia z Benfiki, barwy Palermo.

W zespole z Sycylii miał w miarę pewne miejsce w podstawowym składzie. W zeszłych rozgrywkach, wystąpił w 29 meczach, a jego drużyna do końca walczyła o awans do Serie A. W barażach musiała jednak uznać wyższość Frosinione. Brak awansu sprawił, że Palermo musiało zacisnąć pasa i budżet transferowy klubu został latem mocno ograniczony.

Co prawda w umowie z Benfiką, Palermo miało zagwarantowana możliwość wykupu definitywnego Dawidowicza, ale na Sycylii uznano, że kwota 3,5 miliona przekracza możliwości finansowe włoskiego klubu. W związku z tym reprezentant Polski ponownie stał się piłkarzem "Orłów" z Lizbony. Nie na długo jednak, bo nie jest tajemnicą, że w Benfice nikt z nim nie wiąże większych planów na przyszłość. W portugalskim klubie Dawidowicz mógłby liczyć jedynie na grę w rezerwach.

 
 
Słowa kluczowe: dawidowicz | hellas | verona | palermo | benfica | lechia | gdansk
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz