Aktualności
 
Legionista poszuka szczęścia w lidze australijskiej!
 
21. lipca 2018, 03:59
 
Potwierdziły się doniesienia o tym, że pomocnik warszawskiej Legii Michał Kopczyński trafi do Wellington Phoenix, które na co dzień występuje w australijskiej A-League.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Kopczyński, który nie miał szans na regularne występy w Legii, został do Wellington wypożyczony na rok. Nowy klub legionisty nie należy do czołówki ligi australijskiej. W ostatnim sezonie zajął przedostanie miejsce. Co ciekawe, "Kopa" nie będzie jedynym Polakiem, który będzie w najbliższym sezonie reprezentował jego barwy. Wcześniej kontrakt z Phoenix podpisał nasz bramkarz Filip Kurto.

Dla Kopczyńskiego ucieczka z Legii była najrozsądniejszym wyjściem. W ostatnim czasie jego pobyt przy Łazienkowskiej nie układał się po jego myśli. Piłkarz, który za kadencji Jacka Magiery wreszcie stal się ważnym ogniwem warszawskiego zespołu, u Romeo Jozaka popadł w niebyt. Jego sytuacja nie zmieniła się także po zatrudnieniu na stanowisku szkoleniowca Deana Klafuricia. Chorwacki trener nie widział dla niego miejsca w tym sezonie.

Kopczyński postanowił więc skorzystać z egzotycznej oferty z Nowej Zelandii. W zespole z Wellington będzie miał zdecydowanie większe szanse na regularne występy, niż w Legii. Na razie jego pobyt w australijskiej lidze ma potrwać do końca sezonu.

 
 
Słowa kluczowe: kopczynski | legia | wellington | phoenix | magiera | jozak | klafuric
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz