Aktualności
 
Z Ligi Mistrzów do… beniaminka ekstraklasy
 
17. lipca 2018, 14:54
 

Miedź Legnica zakontraktowała nowego bramkarza. Dwuletnią umowę z beniaminkiem ekstraklasy podpisał Anton Kanibołocki. 30-letni Ukrainiec ostatnio reprezentował barwy azerskiego Karabachu Agdam.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćW klubie, którego zawodnikiem jest m.in. Jakub Rzeźniczak, Kanibołocki przegrywał jednak rywalizację o miejsc w podstawowym składzie z  Bośniakiem Ibrahimem Sehiciem. Jego umowa w Azerbejdżanie wygasła z końcem poprzedniego sezonu i obie strony uznały, że kontynuowanie współpracy nie ma większego sensu.

Kanibołocki szukał klubu w swojej ojczyźnie, ale nie dostał satysfakcjonującej oferty. Ta dość nieoczekiwanie przyszła z polskiej ekstraklasy. Doświadczonego bramkarza, który mógłby rywalizować z Łukaszem Sapelą, potrzebowała Miedź, która sposobi się do występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wcześniej, zanim Kanibołocki trafił do Karabachu Agdam, występował przez siedem lat w Dnipro Dniepropietrowsk. W 2010 roku przeszedł do Szachtara Donieck. W utytułowanym ukraińskim klubie pełnił zwykle rolę rezerwowego. Niekwestionowanym numerem jeden w bramce miejscowego giganta był Andrij Piatow. Mimo to, nowemu golkiperowi Miedzi udało się zaliczyć m.in. dwa mecze w Lidze Mistrzów – przeciwko PSG i szwedzkiemu Malmoe FF.

 
 
Słowa kluczowe: kanibolocki | miedz | legnica | karabach | agdam | sapela
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz