Aktualności
 
Legia chce się pozbyć dwóch "stranieri"
 
9. lipca 2018, 05:27
 
Cristian Pasquato i Hildeberto Pereira dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. W Legii zdecydowano, że nie będą dłużej potrzebni w zespole. Do czasu znalezienia nowego pracodawcy, obaj będą trenowali z rezerwami mistrza Polski.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Na początku okresu przygotowawczego wydawało się, że Pasquato może w końcu zostać jednym z liderów warszawskiego zespołu. Włoch prezentował dobrą formę, ale pod koniec zgrupowania w Warce podpadł trenerowi Deanowi Klafuriciowi. Pomiędzy zawodnikiem a trenerem doszło do ostrej wymiany zdań, w konsekwencji której, były zawodnik Juventusu został wyrzucony ze zgrupowania. C prawda Włoch kilka dni temu został przywrócony do kadry pierwszego zespołu, ale jak widać nie na długo.

Jego transfer rok temu kosztował warszawski klub około miliona euro, teraz Legia jest gotowa pozbyć się go za darmo. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Hildebarto Pereiry. Portugalczyk już w poprzednim sezonie nie wykazywał zbyt dużej motywacji do występów w barwach mistrza Polski. Nie dbał o wagę, nie przykładał się do należycie do zajęć treningowych. Działacze Legii zdecydowali się wypożyczyć go do angielskiego trzecioligowca Northampton Town. Tam jednak także nie zachwycał. Do tego stopnia, że został odesłany do Warszawy kilka tygodni przed upływem okresu wypożyczenia.

Hildeberto rozpoczął przygotowania do sezonu z Legią, ale nie zdołał przekonać do siebie trenera Deana Klafuricia. Chorwat nie widzi miejsca dla niego w swoim zespole i Portugalczyk także może odejść w każdej chwili. Pytanie tylko, czy znajdzie się chętny, który zagwarantuje mu podobne zarobki, na jakie może liczyć w Warszawie. Oprócz Hildeberto i Pasquato, do rezerw zostali także przesunięci dwaj młodzi zawodnicy – Brian Iloski i Mateusz Praszelik. Oni z kolei mają zostać wypożyczeni.

 
 
Słowa kluczowe: pasquato | hildeberto | legia | iloski | praszelik | klafuric
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz