Aktualności
 
Pierwszy hit transferowy Lecha!
 
2. lipca 2018, 14:42
 

Działacze "Kolejorza" dopięli na ostatni guzik transfer Pedro Tiby z Chaves. Portugalczyk podpisał z Lechem Poznań trzyletni kontrakt. 30-letni pomocnik kosztował polski klub milion euro.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćTiba jest środkowy pomocnikiem, który ma za sobą bardzo udany sezon w brawach portugalskiego Chaves. W 34 meczach miejscowej ekstraklasy, najnowszy nabytek "Kolejorza’’ zdobył 11 bramek i zanotował siedem asyst. Na swoim koncie ma ponad sto występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Zanim trafił do Chaves na zasadzie wypożyczenia z Bragi, reprezentował barwy m.in. Vitorii Setubal i Realu Valladolid.

Na sprowadzeniu Tiby bardzo zależało nowemu trenerowi "Kolejorza" Ivanowi Djurdjeviciowi. Doświadczony zawodnik ma zostać liderem drugiej linii poznańskiego zespołu. - Miałem kilka ofert z innych klubów, jednak zdecydowałem się przyjść do Lecha. Głównym powodem takiego kroku był fakt, że tutaj mogę walczyć o tytuły. Wiem, że w nowym sezonie walczymy o mistrzostwo Polski i właśnie po to przyszedłem do Poznania – tłumaczy Tiba na łamach oficjalnej strony Lecha.

Transfer Tiby kosztował Lecha około miliona euro. Ostatnio poznański klub wydal tyle pieniędzy na jednego zawodnika w 2011 roku, kiedy sprowadzał z Rubina Kazań Rafała Murawskiego. - Grał w lidze silniejszej od polskiej, był kapitanem 6. zespołu ligi portugalskiej. Jeśli przełoży to na polskie warunki, będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny – mówi  Tomasz Wichniarek, dyrektor działu skautingu Lecha.

 
 
Słowa kluczowe: tiba | lech | poznan | chaves | wichniarek
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz