Aktualności
 
Górnik powalczy z Legią o napastnika
 
12. czerwca 2018, 09:25
 
Nie tylko Legia jest zainteresowana pozyskaniem Patryka Sysza z Łęcznej. 20-letniego napastnika widzieliby u siebie także działacze Górnika Zabrze. Na Roosvelta wierzą, że mają argumenty, żeby przekonać młodego snajpera do przenosin do śląskiego zespołu.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćO zainteresowaniu Legii Syszem, wiadomo już od dłuższego czasu. Na razie jednak problemem jest kwota, jakiej żąda za swojego napastnika klub z Łęcznej. Półtora miliona złotych za 20-latka, który na swoim koncie nie ma ani jednego występu w ekstraklasie, to cena zbyt wygórowana dla działaczy mistrza Polski. Tym bardziej, że Sysz miałby bardzo niewielkie szanse na to, żeby zadomowić się w kadrze warszawskiego zespołu. Po ewentualnym transferze do Legii, zostałby od razu wypożyczony do słabszego zespołu, w którym mógłby się ogrywać i zbierać doświadczenie.

Ale klubowi z Łazienkowskiej wyrasta poważny konkurent w walce o pozyskanie Sysza. Na młodego napastnika zwrócił uwagę także Górnik Zabrze, który jest w stanie zaoferować 20-latkowi szansę gry w ekstraklasie od razu, bez konieczności terminowania na wypożyczeniach.

W tym upatrują swoją szansę na Śląsku, że ze sportowego punktu widzenia, oferta z Zabrza będzie atrakcyjniejsza dla utalentowanego piłkarza. Ponadto dodatkowym argumentem jest osoba trenera Marcina Brosza, który udowodnił w poprzednim sezonie, że chce i potrafi wprowadzać do składu młodych graczy, którzy dostają szansę zaistnienia w ekstraklasie.

Sysz w poprzednim sezonie rozegrał w barwach klubu z Łęcznej 34 mecze na zapleczu ekstraklasy. Strzelił w nich dziesięć goli, ale siedem z nich po uderzeniach z rzutów karnych. Jego kontrakt z Górnikiem jest ważny jeszcze przez rok, ale na Lubelszczyźnie mają opcję przedłużenia umowy z 20-letnim zawodnikiem. Sam piłkarz jednak po spadku Łęcznej do II ligi, chce odejść. W przypadku Górnika Zabrze, w grę najpierw mogłoby wchodzić wypożyczenie. Legia z kolei jest zainteresowana transferem definitywnym, tak żeby móc swobodnie decydować o losach młodego napastnika.
 
 
Słowa kluczowe: sysz | legia | gornik | zabrze | leczna | brosz
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz