Aktualności
 
Wiadomo już, gdzie zagra gwiazda Górnika?!
 
27. maja 2018, 09:40
źródło: Corriere dello Sport
 

Według włoskich mediów, znana jest już przyszłość Rafała Kurzawy, który rozstaje się z Górnikiem Zabrze. Najlepszy "asystent" ostatniego sezonu ekstraklasy, ma podpisać kontrakt z Fiorentiną.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćKurzawa zapowiedział po zakończeniu sezonu rozstanie z Górnikiem, po ośmiu latach gry dla tego klubu. Ochotę na jego zatrudnienie miały Lech Poznań i Legia Warszawa, ale 2-leni reprezentant Polski zdecydował, że karierę będzie kontynuował poza Aniami naszego kraju. Co prawda nie chciał zdradzić nazwy klubu do którego trafi, ale we Włoszech nie mają już żadnych wątpliwości, że chodzi o Fiorentinę.

Polski pomocnik ma podpisać z klubem z Florencji trzyletni kontrakt. Górnik nie zarobi na jego transferze ani grosza, bo reprezentantowi Polski wygasa umowa z zabrzańskim klubem i zgodnie z przepisami, może związać się z nowym pracodawcą bez kwoty odstępnego.

Fiorentina w ostatnim sezonie Serie A zajęła ósme miejsce, ale ambicje działaczy i kibiców ze stadionu Artemio Franchi sięgają znacznie wyżej. Przed nowy sezonem, zespół z Florencji czeka mała przebudowa. Do drużyny mają trafić nowi zawodnicy, którzy pozwolą włączyć się włoskiemu klubowi do walki o czołowe lokaty w rodzimej lidze. Jednym ze wzmocnień, ma być właśnie pozyskanie Kurzawy.

Chociaż trzeba pamiętać, że Fiorentina to nie zawsze jest "wdzięczne" miejsce dla polskich piłkarzy. Przekonali się o tym chociażby Jakub Błaszczykowski i Rafał Wolski. Obaj, chociaż troszeczkę z innych powodów, nie mogli przebić się do składu włoskiego zespołu i szybko pożegnali się z Fiorentiną. Kolejnym przykładem jest Bartłomiej Drągowski, który po transferze z Jagiellonii Białystok, ma problemy z zaistnieniem we włoskim zespole.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz