Aktualności
 
Pogoń zaczyna wydawać kasę za Piotrowskiego…
 
22. maja 2018, 12:04
 

Pogoń zarobiła dwa miliony euro na transferze Jakuba Piotrowskiego do KRC Genk i teraz przynajmniej cześć z tych pieniędzy zamierza przeznaczyć na wzmocnienia. Pierwszy jest transfer definitywny Adama Buksy z Zagłębia Lubin.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćBuksa był wiosną wypożyczony z Zagłębia do Pogoni, ale "Portowcy" zadbali o zapis, umożliwiający im przeprowadzenie transferu definitywnego po zakończeniu sezonu. Co prawda początki w szczecińskim zespole nie były najbardziej udane, ale z tygodnia na tydzień było oraz lepiej. W drugiej połowie rundy wiosennej, były gracz gdańskiej Lechii należał już do najlepszych piłkarzy w talii trenera Kosty Runjaicia.

W efekcie bilans Buksy w barwach Pogoni, to jak do tej pory 12 występów, 4 gole i dwie asysty. Teraz już wiadomo, że lody napastnik będzie miał okazję bardziej wyśrubować swoje dokonania w barwach "Portowców" . Buksa związał się kontraktem z Pogonią do końca czerwca 2021 roku.

- Adam podczas wypożyczenia przekonał nas do tego, by zdecydować się na transfer definitywny. Strzelał ważne gole, dobrze wkomponował się do drużyny i dużo pracuje na boisku. To piłkarz, który ma jeszcze rezerwy i ciągle się rozwija, a to, co zaprezentował wiosną, ma być początkiem jego jeszcze lepszej gry w zbliżającym się sezonie – mówi za pośrednictwem oficjalnej strony Pogoni dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk.

 
 
Słowa kluczowe: buksa | pogon | szczecin | zaglebie | lubin | runjaic
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz