Aktualności
 
Sensacyjny transfer w Kielcach?!
 
18. maja 2018, 19:11
źródło: Radio Kielce
 

Wydawało się, że były reprezentant Polski Sebastian Boenisch zakończył karierę, po ty jak zniknął z zawodowego futbolu ponad roku temu, kiedy rozstał się z TSV 1860 Monachium. Tymczasem dość niespodziewanie może odnaleźć się w polskiej ekstraklasie.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćZainteresowana pozyskaniem byłego reprezentanta Polski jest Korona Kielce. Brzmi dość sensacyjnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że fora sportowa Boenischa jest w tej chwili jedną, wielką zagadką. Ostatnio, na poziomie zawodowym, lewy obrońca kopał piłkę w drugoligowy niemieckim TSV 1860 Monachium.  Problem polega na tym, że było to już ponad rok temu. Od kwietnia 2017 roku Boenisch pozostaje bez klubu. Zanosiło się na to, że po prostu zakończył karierę. Tymczasem odkurzyć go chce Korona.

Jeszcze kilka lat temu Boenisch był zawodnikiem o wyrobionej marce na rynku niemieckim. W Bundeslidze ma na swoim konie występy w Schalke Gelsenkirchen, Werderze Brema i Bayerze Leverkusen. 31-letni zawodnik ma na swoim koncie także występy w reprezentacji Polski. W naszej drużynie narodowej zagrał 14 razy. Był podstawowym lewym obrońcą w drużynie prowadzonej przez trenera Franciszka Smudę podczas Euro 2012. Później jednak przestał otrzymywać powołania.

O zainteresowaniu ze strony Korony Boenischem poinformowało Radio Kielce. Na razie nie wiadomo, czy coś z tego wyjdzie, ale gdyby rzeczywiście były reprezentant Polski znalazł się w kielecki zespole byłby to dla niego pierwszy kontakt z naszym futbolem klubowym.

 
 
Słowa kluczowe: boenisch | korona | kielce | werder | brema | bayer | leverkusen | smuda
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz