Aktualności
 
Wielkie pieniądze dla… Pogoni!
 
14. maja 2018, 09:40
 

Co prawda obecny sezon jest niezbyt udany dla Pogoni, ale słabe wyniki osłodzi nieco spektakularny transfer Jakuba Piotrowskiego, na którym "Portowcy" zarobią ponad dwa miliony euro. Tyle na zakup 20-letniego pomocnika wyłoży KRC Genk.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćPiotrowski jest jednym z największych odkryć obecnego sezonu ekstraklasy. Młody pomocnik rozegrał w tym sezonie w barwach Pogoni 31 meczów, w których strzelił trzy gole. Według niektórych, piłkarz szczecińskiego zespołu miał nawet szansę znaleźć się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski, która już niedługo rozpoczyna przygotowania do mundialu w Rosji. Ostatecznie jednak, selekcjoner Adam Nawałka nie zdecydował się na powołanie Piotrowskiego.

Nie przeszkodziło to jednak "Portowcom" w przeprowadzeniu spektakularnego transferu. 20-latek w przyszłym sezonie nie zagra już w barwach Pogoni. Piotrowski swoja karierę będzie kontynuował w Belgii, w barwach KRC Genk. Szczeciński klub zarobi na tej transakcji ponad dwa miliony euro. Młody pomocnik związał się z nowym pracodawcą trzyletnim kontraktem, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

- Cieszę się z przenosin do ligi belgijskich. Mogę się tutaj wiele nauczyć, a Genk stwarza idealne pole do rozwoju. Cieszę się, że transfer został domknięty już teraz. Dzięki temu będę mógł spędzić z drużyną cały okres przygotowawczy, co na pewno pomoże mi w aklimatyzacji i wdrożeniu do zespołu - mówi Piotrowski.

 
 
Słowa kluczowe: piotrowski | pogon | szczecin | genk
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz