Aktualności
 
Lechia pożegnała się z Brazylijczykiem
 
11. kwietnia 2018, 20:54
 

Środkowy obrońca Gerson nie jest już zawodnikiem Lechii. Gdański klub rozwiązał kontrakt z Brazylijczykiem za porozumieniem stron.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćGerson w tym sezonie grał w barwach Lechii niezwykle rzadko. W rundzie jesiennej był wypożyczony do koreańskiego Gangwon FC. Po powrocie ponownie został włączony do kadry gdańskiego zespołu. Wiosną wystąpił w pięciu meczach, ale jego postawa pozostawiała wiele do życzenia.

Nowy szkoleniowiec Lechii Piotr Stokowiec uznał, że nie warto wiązać z Brazylijczykiem planów na przyszłość. W związku z tym nie czekano do końca sezonu, tylko już teraz zdecydowano się na zakończenie współpracy.

Gerson trafił do Lechii w 2015 roku z rumuńskiego Petrolulu Ploesti. Wcześniej był zawodnikiem PSV Eindhoven, rezerw Atletico Madryt czy Rapidu Wiedeń. 26-latek rozegrał w barwach gdańskiego zespołu 52 spotkania w których zdobył dwie bramki. Dwukrotnie był także wypożyczany do innych klubów. Oprócz koreańskiego Gangwon, na podobnej zasadzie grał także w Górniku Łęczna.

 
 
Słowa kluczowe: gerson | lechia | gdansk | stokowiec | gangwon | leczna
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz