Aktualności
 
Lechia stawia na egzotyczny transfer!
 
11. marca 2018, 14:23
 
Lechia Gdańsk uzgodniła warunki transferu utalentowanego Indonezyjczyka. Egy Maualana Vikri podpisał kontrakt z klubem z Trójmiasta, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2021roku. 17-latek będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego Lechii od lipca.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Indonezyjczyk trafia do Lechii z akademii piłkarskiej Raguna, którą reprezentuje w swoim kraju. W Gdańsku zapewniają, że Egy nie jest dla nich przypadkową postacią. Nastolatek miał być pod lupą skautingu gdańskiego klubu od dłuższego czasu. – May pozytywną opinię naszego działu skautingu na temat jego talentu. Obserwowaliśmy go w trakcie testów w innych europejskich klubach – przekonuje dyrektor techniczny Lechii – Janusz Melaniuk.

Sam zawodnik także podkreśla, że wybór Lechii był dokładnie przemyślany. - Dla mnie to wielka sprawa, bo gra w Europie była dla mnie marzeniem. Życzę gdańszczanom powodzenia i dziękuję bardzo kibicom Lechii oraz fanom z Indonezji za to, że mnie wspierają – powiedział na przywitanie Egy.

Dla Indonezyjczyka nie będzie to pierwszy kontakt z europejskim futbolem. 17-latek ma za sobą testy w kilku klubach z Niemiec, Belgii Holandii i Francji. Mimo wszystko, zdecydował się na grę w polskiej ekstraklasie. – Wiem, że muszę zacząć uczyć się polskiego. Chcę jak najszybciej zaadaptować się w szatni – mówi młody piłkarz.

 
 
Słowa kluczowe: egy | maulana | vikri | lechia | gdansk | melaniuk | stokowiec
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz