Aktualności
 
Dwóch graczy lidera z szansą na "duże" transfery?!
 
6. marca 2018, 13:31
źródło: Twitter
 
Dobra postawa Jagiellonii w polskiej ekstraklasie spowodowała że jej mecze cieszą się większy zainteresowaniem także ze strony skautów zagranicznych klubów. Na meczu z Wisłą Kraków, wśród nich, był m.in. przedstawiciel Borussii Dortmund.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

O obecności wysłannika Borussii, poinformował za pośrednictwem Twittera dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Piotr Wołosik. Celem obserwacji skauta BVB miało być dwóch wyróżniających się graczy Jagiellonii – Taras Romańczuk i Przemysław Frankowski. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się zwłaszcza ten ostatni, który zdołał strzelić w meczu przeciwko Wiśle efektownego gola. Ale również defensywny pomocnik "Jagi" nie musiał się wstydzić swojego występu. Skauci Borussii bardzo często pojawiają się na meczach ekstraklasy. Nic dziwnego, skoro to właśnie stąd udało im wyciągnąć takich zawodników jak Robert Lewandowski czy Jakub Błaszczykowski.

Od obserwacji do ewentualnych transferów droga daleka, ale nie jest tajemnicą, że to właśnie Frankowski i Romańczuk to w tej chwili najbardziej "chodliwe towary" w drużynie lidera tabeli ekstraklasy. Zresztą oferty ich kupna spływały do Białegostoku już w trakcie zimowego okienka transferowego. Romańczukiem interesowały się tureckie kluby, natomiast nad transferem Frankowskiego  zastanawiało się francuskie SM Caen.

Ostatecznie skończyło się na przymiarkach, ale jeśli obaj gracze Jagiellonii utrzymają obecną formę, latem raczej trudno będzie ich zatrzymać w Białymstoku. Tym bardziej, jeśli do gry wejda kluby pokroju Borussii Dortmund…

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz