Aktualności
 
"Kukułcze Jajo" opuści Cracovię…
 
15. lutego 2018, 06:11
 
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce rozejdą się drogi Cracovii i Jaroslava Mihalika. Najdroższy piłkarz w historii "Pasów" ma zostać wypożyczony do swojego macierzystego klubu – MSK Żilina. W umowie ma znaleźć się także opcja transferu definitywnego.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Prezes Cracovii Janusz Filipiak zdecydował się wyłożyć na transfer Mihalika aż 850 tysięcy euro. Ten wydatek miał się jednak szybko zwrócić z nawiązką, bo utalentowany Słowak miał się pokazać z dobrej strony w ekstraklasie i zostać sprzedany za duże pieniądze. Od początku jednak przygody z "Pasami", MIhalik rozczarowywał. Początkowo wydawało się nawet, że Cracovia nie będzie zainteresowana przedłużeniem z nim współpracy i po okresie wypożyczenia, Słowak wróci do Slavii Praga.

Ale pryzmat spojrzenia na Mihalika zmieniły młodzieżowe mistrzostwa Europy, które były rozgrywane w naszym kraju w czerwcu zeszłego roku. Słowak był jednym z najlepszych piłkarzy swojej reprezentacji i w Krakowie zdecydowano się wydać na niego 850 tysięcy euro. W swoim zespole chciał go nowy trener "Pasów" Michał Probierz. Mihalik dostał drugą szansę w Cracovii, ale podobnie jak za pierwszym razem, kompletnie jej nie wykorzystał. Cierpliwość do niego stracił nawet szkoleniowiec krakowskiego zespołu, który w połowie rundy zaczął rezygnować z jego usług.

W przerwie zimowej Mihalik nie ukrywał, że za wszelką cenę chce opuścić polski klub i przenieść się do wymarzonej ligi hiszpańskiej. Zarzucił prezesowi Filipiakowi, że ten go oszukał i chciał wymusić zgodę na odejście. Słowak został zesłany do rezerw i ukarany 10 tysiącami euro grzywny. Wiadomo było, że to jego koniec przy Kałuży. Ale propozycji z Hiszpanii jakoś nie było, dlatego Mihalik wyląduje najprawdopodobniej w Żilinie. Na zasadzie wypożyczenie, ale z wpisaną kwotą ewentualnego transferu definitywnego.

 
 
Słowa kluczowe: mihalik | cracovia | zilina | probierz | filipiak | slavia
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz