Aktualności
 
Pierwszy transfer Legii! A drugi w drodze!
 
3. stycznia 2018, 07:40
 
Pierwszy zimowym wzmocnieniem Legii został Domagoj Antolić z Dinama Zagrzeb. 27-letni defensywny pomocnik trafia do zespołu mistrza Polski na zasadzie transferu definitywnego. To dopiero początek, bo lada chwila dołączyć ma do niego Marko Vesović.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Antolić wylądował we wtorek wieczorem w Warszawie. Na środę zaplanowano testy medyczne, po których Chorwat ma podpisać z Legią trzyletni kontrakt. Na jego mocy ma zarabiać około 400 tysięcy euro rocznie. Defensywny pomocnik z Dinama Zagrzeb jest doskonale znany trenerowi mistrza Polski Romeo Jozakowi, który pracował jeszcze niedawno w akademii najbardziej utytułowanego chorwackiego klubu.

Antolić  jest reprezentantem swojego kraju. Jak do tej pory, koszulkę drużyny narodowej swojego kraju zakładał sześć razy. Ostatnio w styczniu poprzedniego roku. Potem przez dłuższy czas nie otrzymywał powołań, bo miał kłopoty w swoim klubie. Antolić kiepsko dogadywał się ze szkoleniowcem Dinama, stracił nawet opaskę kapitana drużyny. Od dłuższego czasu chciał zmienić otoczenie, dlatego nad ofertą Legii nie zastanawiał się zbyt długo.

Antolić ma wypełnić lukę w drugiej linii warszawskiego zespołu, gdzie trener Jozak nie był do końca zadowolony ani z Michała Kopczyńskiego, ani też Tomasza Jodłowca czy nawet Krzysztofa Mączyńskiego. Antolić nie będzie jedynym piłkarzem z Bałkanów, który zimą wzmocni Legię. Na ostatniej prostej jest także transfer Marko Vesovicia, który ma trafić do Warszawy z chorwackiej Rijeki. Reprezentant Czarnogóry ma być brany pod uwagę przy obsadzaniu pozycji prawego obrońcy i skrzydłowego.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno