Aktualności
 
Słowacki bramkarz opuszcza Piasta
 
13. grudnia 2017, 05:09
źródło: własne
 
Jeszcze tylko jeden mecz rozegra Dobrivoj Rusov w barwach Piasta Gliwice. W ostatnim spotkaniu w tym roku przeciwko Koronie Kielce, słowacki bramkarz zastąpi w bramce Jakuba Szmatułę, który zobaczył czerwoną kartkę w meczu z Legią.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Kontrakt Rusova z Piastem obowiązuje tylko do końca roku. Co prawda w Gliwicach nie mieliby nic przeciwko temu, żeby przedłużyć współprace ze słowackim bramkarzem, ale ten miał już dość bycia tylko zmiennikiem Jakuba Szmatuły. – Ustaliliśmy z działaczami, że nie będziemy przedłużać mojego kontraktu. Zdecydowałem, że nie chcę zostać dłużej w Piaście.Mimo, że broniłem niewiele, to jednak będę bardzo dobrze wspominał pobyt w Gliwicach – powiedział po meczu z Legią Rusov.

Słowak trafił do Piasta dwa lata temu. Docelowo miał zostać podstawowym bramkarzem, ale nie potrafił wygrać rywalizacji z Jakubem Szmatułą. Kolejni trenerzy stawiali na doświadczonego Polaka, kosztem Rusova, który musiał zadowolić się rolą rezerwowego.  W efekcie, w ekstraklasie uzbierał tylko 18 występów. Na razie nie wiadomo, gdzie trafi obecny bramkarz Piasta. Najbardziej prawdopodobny wydaje się w jego przypadku powrót na Słowację, ale niewykluczone, że będzie miał oferty także z polskich klubów.

 
 
Słowa kluczowe: rusov | piast | gliwice | szmatula | fornalik
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz