Aktualności
 
Legia nie ma i... nie miała kasy na transfery?!
 
18. września 2017, 17:15
źródło: nc+, legia.net
 
Na temat ostatnich czterech lat, spędzonych w Legii, głos zabrał były już dyrektor sportowy warszawskiego klubu Michał Żewłakow. Jego słowa w wielu aspektach są dość zaskakujące. Szczególnie te o możliwościach finansowych obecnego mistrza Polski.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćŻewłakow rzuca nowe światło na temat finansów w Legii. - Moja współpraca zakończyła się po czterech latach i kilku miesiącach. To nie były łatwe cztery lata to było wieczne sztukowanie, ciągle brakowało pieniędzy. Czytałem jaki Legia ma budżet, szedłem do prezesa i pytałem, ile mam pieniędzy na ruchy. Ile sobie naruchasz tyle wydasz - słyszałem. Zimą sprzedaliśmy trzech piłkarzy po dwa miliony euro. Mieliśmy sześć milionów, a w zamian dwóch wypożyczyliśmy i jednego kupiliśmy - takie są realia - mówił "Żewłak" w programie Liga+Extra w telewizji Canal+.

Były reprezentant Polski zdradził także, że raz zdarzyło się, iż Bogusław Leśnodorski przeprowadził transfer za jego placami. - Czy kiedyś prezes postawił mnie przed faktem dokonanym i przedstawił nowego zawodnika? Raz sam przeprowadził transfer, byłem za tym ruchem, ale na innych warunkach. Chodzi o powrót Miroslava Radovicia – ujawnia Żewłakow.

Były już dyrektor Legii przyznał także, że wiele razy w ostatniej chwili piłkarz, który miał wzmocnić Legię, wybierał ostatecznie ofertę z innego klubu. - Tak było choćby z Robertem Makiem. Piłkarze z Chorwacji, z Węgier, ze Słowacji – dla ludzi z tych lig, Polska jest atrakcyjnym kierunkiem. Największy błąd transferowy? Sporo kosztowało mnie i klub ściągnięcie Michała Masłowskiego. Vrdoljak twierdzi, że kadra Legii nie była tak słaba od wielu lat? To znowu ocena na podstawie wyników. Ale jeśli mam powiedzieć, czy na dziś się z nim zgadzam czy nie, to mówię tak. Ale za miesiąc ta sytuacja może ulec zmianie. Dajmy tym graczom czas, niech pograją w innych warunkach – podkreśla Żewłakow.
 
 
Słowa kluczowe: legia | zewlakow | lesnodorski | mioduski | vadis | odjdja | ofoe | magiera | jozak
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz