Aktualności
 
Ruch traci napastnika!
 
12. września 2017, 15:13
źródło: własne
 
Zgodnie z przewidywaniami, PZPN unieważnił kontrakt Jakuba Araka z Ruchem Chorzów. Umowa została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym z winy klubu. To oznacza, że młody napastnik może w każdej chwili związać się z nowym pracodawcą.
Spór trwał od kilku tygodni, bo Arak chciał odejść. Wiadomo, że były piłkarz Legii Warszawa ma oferty z ekstraklasy i chce z nich skorzystać. Nie był zainteresowany dalszym reprezentowaniem barw "Niebieskich", którzy w dodatku zalegali mu z wypłatami należnych pieniędzy. Zawodnik postanowił wykorzystać, że zaległości sięgały już ponad trzech miesięcy i złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu.


Początkowo Arak chciał się dogadać i załatwić sprawę polubownie. Negocjacje z działaczami Ruchu nie przebiegły jednak po myśli zawodnika i jego przedstawiciela Mariusza Piekarskiego. W Chorzowie nie zamierzali puszczać Araka za czapkę gruszek tylko chcieli na nim jeszcze zarobić. W związku z tym młody napastnik zdecydował się pójść w ślady Patryka Lipskiego, który także po interwencji PZPN rozstał się z Ruchem.

Odkąd wniosek trafił do związkowej centrali, Arak nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składy na mecze Ruchu w pierwszej lidze. Teraz już ostatecznie wiadomo, że więcej w barwach chorzowskiego klubu nie zagra. Wkrótce należy spodziewać się go w jednym z zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej.
 
 
Słowa kluczowe: arak | ruch | chorzow | piekarski | warzycha
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz