Aktualności
 
O krok od poważnego wzmocnienia Lechii!
 
29. sierpnia 2017, 08:23
źródło: A Bola
 
Wszystko wskazuje na to, że na sam koniec okienka transferowego, Lechia poważnie się wzmocni. Do gdańskiego zespołu ma wrócić Simeon Sławczew, który zostanie ponownie wypożyczony ze Sportingu Lizbona.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćSławczew był ważnym ogniwem Lechii w poprzednim sezonie. Zagrał w 23 spotkaniach i cieszył się sporym zaufaniem trenera Piotra Nowaka. Latem jednak powrócił do Sportingu Lizbona, gdzie miał spróbować przebić się do kadry pierwszego zespołu. Szybko jednak okazało się, że reprezentant Bułgarii nie ma większych szans, żeby zaistnieć w ekipie "Lwów". Dlatego od kilku tygodni wiadomo było, że Sławczew musi szukać innego klubu.

Od początku pojawił się pomysł powrotu do Lechii. Tyle, że Sporting najchętniej pozbyłby się Bułgara definitywnie, tymczasem w Gdańsku chcieli go ponownie na zasadzie wypożyczenia. Dlatego Sławczewowi szukano innego rozwiązania i wydawało się, że temat jego ponownej gry w Lechii upadł bezpowrotnie. 23-latek był łączony z klubami z angielskiej The Championship. Przebywał nawet na testach w Birmingham City, ale ostatecznie z tych planów nic nie wyszło.

Dlatego biorąc pod uwagę, że letnie okienko transferowe dobiega końca, Sporting zgodził się na jego powrót do Lechii. Bułgar zostanie wypożyczony do końca sezonu. W umowie zostanie zawarty zapis o możliwości przeprowadzenia przez gdański klub transferu definitywnego po dużo niższej cenie, niż początkowo życzył sobie za Sławczewa Sporting.
 
 
Słowa kluczowe: slawczew | lechia | gdansk | sporting | lizbona | nowak | birmingham
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz