Aktualności
 
Uwaga! Romario w Lechii!
 
25. sierpnia 2017, 18:54
źródło: lechia.pl
 
Nie chodzi co prawda o byłego, słynnego gwiazdora reprezentacji Brazylii i Barcelony, ale o młodego Portugalczyka Romario Balde, który właśnie trafił do Lechii Gdańsk z rezerw Benfiki Lizbona.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować21-latek jest skrzydłowym i w rezerwach Benfiki występował zarówno na prawej, jaki i lewej stronie. W poprzednim sezonie rozegrał w drugim zespole "Orłów" 21 spotkań i zdobył jedną bramkę. Wcześniej miał okazję zagrać także w portugalskiej ekstraklasie w barwach Tondeli. Był do tego zespołu wypożyczony w sezonie 2015/2016 i jego bilans to 24 mecze i dwa gole.

Szans na przebicie się do pierwszego zespołu Benfiki nie miał żadnych, dlatego nie chcąc dalej występować w rezerwach zespołu z Lizbony zdecydował się na przejście do Lechii. Romario Balde trafia do Gdańska na zasadzie transferu definitywnego. Z polskim klubem podpisał kontrakt do końca czerwca 2021 roku.

- Cieszę się, że trafiłem do klubu, w którym grają piłkarze z Portugalii, co pozwoli mi na szybką aklimatyzację. Liczę, że dzięki dobrym występom w Lechii otrzymam szansę gry w reprezentacji Portugalii do lat 21, a potem może i w kadrze seniorów. Moim idolem jest Cristiano Ronaldo, a moim marzeniem - móc zagrać z nim w drużynie narodowej – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu nowy nabytek Lechii.
 
 
Słowa kluczowe: romario | balde | lechia | gdansk | benfica | tondela
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz