Aktualności
 
Legia wybrała najtańszą opcję!
 
14. sierpnia 2017, 22:36
źródło: własne
 
Do Legii wraca Inaki Astiz, który po dwuletniej przerwie na występy w APOEL-u Nikozja podpisał z mistrzem Polski kontrakt do końca sezonu. Hiszpan wcześniej był przymierzany do Pogoni Szczecin.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćLegia musiała zareagować kiedy okazało się, że do końca roku trener Jacek magiera nie będzie mógł korzystać z kontuzjowanego Jakuba Czerwińskiego. Tym bardziej, że wcześniej odeszli dwaj inni środkowi obrońcy – Jakub Rzeźniczak i Mateusz Wieteska. Wybór działaczy warszawskiego klubu padł na Astiza, który wcześniej spędził w klubie z Łazienkowskiej siedem lat.

Hiszpan to była najtańsza opcja, żeby załatać dziurę w defensywie. Po pierwsze, jego kontrakt z APOEL-em Nikozja wygasł i Inaki był dostępny za darmo. Po drugie, 33-letni stoper trafia do Legii w trybie awaryjnym. Gdyby nie kontuzja Czerwińskiego, o powrocie do Warszawy mógłby jedynie pomarzyć. Dlatego Hiszpan, żeby ponownie przywdziewać barwy Legii musiał zgodzić się na niezbyt wygórowany kontrakt.

- Wybór padł na Inakiego, z kilku powodów. Nikomu nie trzeba go przedstawiać, wiele lat grał w Legii, nie będzie potrzebował aklimatyzacji, od razu stanie do rywalizacji o miejsce w składzie. Jest związany z Legią, pomoże drużynie w długim sezonie nie tylko na boisku, ale także w szatni – tak z kolei uzasadnia sprowadzenie Astiza dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow.

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że doświadczony stoper może dołączyć do Pogoni. "Portowcy" prowadzili z nim negocjacje, ale kiedy na horyzoncie pojawiła się możliwość powrotu do Legii, Hiszpan nie zastanawiał się dwa razy. Jego umowa z mistrzem Polski została podpisana do końca roku, ale znalazł się niej zapis o możliwości przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.
 
 
Słowa kluczowe: astiz | legia | magiera | zewlakow | czerwinski | pogon | szczecin | apoel | nikozja
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz