Aktualności
 
To nowy obrońca Legii!?
 
12. sierpnia 2017, 23:29
źródło: Twitter/własne
 
Jak donosi użytkownik Twittera Janekx89, Legia Warszawa czyni starania o pozyskanie Michaela Madla z angielskiego Fulham. Austriak miałby wzmocnić defensywę mistrza Polski po tym, jak z gry na kilka miesięcy wyłączony został Jakub Czerwiński.
"Czerwo" musi przejść operację i nie wiadomo, czy w tym roku będzie jeszcze w stanie pojawić się na boisku. Sytuacja na środku defensywy Legii nie wygląda najlepiej, bo w tej chwili trener Jacek Magiera dysponuje dwoma zdrowymi graczami – Michałem Pazdanem i Maciejem Dąbrowskim. Zanim kontuzji doznał Czerwiński, warszawski zespół opuścił Jakub Rzeźniczak, który przeszedł do Karabachu Agdam. Z kolei do Górnika Zabrze został oddany młody Mateusz Wieteska.

Co prawda na środku obrony z konieczności może zagrać Artur Jędrzejczyk, ale pierwsze mecze obecnego sezonu pokazały, że nie jest to zbyt skuteczne rozwiązanie. Dlatego Legia na gwałt szuka wzmocnienia na tę newralgiczną pozycję. Kandydatem numer jeden ma być Madl, który obecnie jest zawodnikiem Fulham.

Rok temu angielski klub z zaplecza Premier League wykupił go za półtora miliona euro ze Sturmu Graz. Wcześniej klub z Craven Cottage wypożyczył na pół roku 29-latka. Austriak się sprawdził, dlatego Fulham zdecydowało się go wykupić. Tyle, że w obecnym sezonie, Madl może mieć poważne kłopoty z tym, żeby regularnie pojawiać się w podstawowym składzie. Okazję będzie chciała wykorzystać Legia, dla której doświadczony obrońca mógłby być solidnym wzmocnieniem. Jego kontrakt z angielskim klubem ważny jest do końca czerwca 2018 roku.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz