Aktualności
 
Niedoszła gwiazda w... III lidze
 
10. sierpnia 2017, 11:42
źródło: Twitter/własne
 
Miał podbić polską ekstraklasę, ale skończyło się na ledwie trzech występach. W Lechii Gdańsk szybko zorientowali się, że Gino van Kessel nie jest piłkarzem tego kalibru, jakiego po nim oczekiwano. Teraz będzie próbował błyszczeć w III lidze angielskiej.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćVan Kessel trafił do Lechii zima na wypożyczenie ze Slavii Praga. Co prawda w czeskim klubie nie mógł przebić się do podstawowego składu, ale wcześniej był królem strzelców ligi słowackiej. Do gdańskiego klubu został wypożyczony do końca poprzedniego sezonu. Lechia zagwarantowała sobie także prawo pierwokupu za półtora miliona euro.

Szybko jednak okazało się, że Kessel nie jest napastnikiem, jakiego w Gdańsku szukali. Trener Piotr Nowak praktycznie z niego nie korzystał. Nikt nawet przez moment nie zastanawiał się nad przedłużaniem jego pobytu w Lechii. 24-letni zawodnik wrócił latem do Slavii, ale wiadomo było, że w Pradze nie ma najmniejszych szans na regularne występy. Dlatego znowu usiał szukać nowego klubu.

Chętnych nie było jednak zbyt wielu. Ostatecznie Kessel zdecydował się na dość zaskakującą propozycję. Przyjął ofertę wypożyczenia z angielskiego Oxfordu United. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jego nowy zespół występuje zaledwie w... III lidze angielskiej...
 
 
Słowa kluczowe: kessel | lechia | gdansk | slavia | praga | nowak | oxford
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz