Aktualności
 
Arka straciła ważne ogniwo...
 
21. lipca 2017, 11:26
źródło: włąsne
 
Bez Dominika Hofbauera będą musieli sobie radzić w obecnym sezonie piłkarze Arki Gdynia. 26-letni austriacki pomocnik zdecydował się na powrót do ojczyzny, gdzie będzie reprezentował barwy St. Polten.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćDla Arki to dość spora strata, bo w poprzednim sezonie Hofbauer był jednym z tych zawodników, któzy byli liderami zespołu z Gdyni. Austriak był ważnym ogniwem w środku pola drużyny z Gdyni i do jego postawy można było mieć niewiele zastrzeżeń. Latem jednak Hofbauer zaczął zgłaszać chęć opuszczenia polskiej ekstraklasy i powrotu do Austrii. W Arce doszli do wniosku, że z niewolnika i tak nie będzie pracownika, dlatego nikt nie robił mu przeszkód ze zmianą pracodawcy.

Po 26-letniego pomocnika zgłosił się St. Polten. Najpierw Hofbauer trafił tam na testy, po których sztab szkoleniowy austriackiego zespołu zapragnął mieć go u siebie. Arka zgodziła się na jego przejście do nowego klubu, z którym były już gracz gdyńskiego zespołu podpisał kontrakt do końca czerwca 2020 roku. Jego bilans w Arce to 31 spotkań i cztery gole. Na swoim koncie może zapisać zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski.
 
 
Słowa kluczowe: hofbauer | arka | gdynia | polten | ojrzynski
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz