Aktualności
 
Korona zatrudnia "hurtem" nowych graczy
 
9. lipca 2017, 10:21
źródło: własne
 
Korona zdecydowała się na podpisanie aż sześciu kontraktów z nowymi zawodnikami za jednym zamachem. Podopiecznymi trenera Gino Lettieriego zostali Zlatan Alomerović, Matthias Hamrol, Shawn Barry, Ivan Jukić, Fabian Burdenski i Michael Gardawski.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćPierwszych dwóch to bramkarze. Tym pierwszym w kieleckiej ekipie ma być Alomerović, który ma za sobą grę w rezerwach Borussii Dortmund. Ostatnio natomiast reprezentował barwy Kaiserslautern. Z kolei 23-letni Hamrol ma na swoim koncie występy w niższych ligach niemieckich w drugiej drużynie FC Koeln i VfL Wolfsburg. Nowy bramkarz Korony posiada obywatelstwo polskie.

Lettieri doskonale zna Shawna Berry'ego i Fabiana Burdenskiego. Obaj byli jego podopiecznymi w FSV Frankfurt. 27-letni amerykański środkowy obrońca podpisał kontrakt na rok, z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Natomiast Burdenski ma już za sobą pierwsze doświadczenia z polską ligą. W przeszłości zaliczył epizod w Wiśle Kraków. Nie zaprezentował jednak niczego szczególnego i szybko pożegnał się z "Białą Gwiazdą".

Grono nowych graczy kieleckiego zespołu uzupełniają Jukić i Gardawski. Pierwszy trafia do Korony z chorwackiego RNK Split. Jest ofensywnym pomocnikiem, ale za wiele na razie nie da się o nim powiedzieć, bo w poprzednim zespole nie należał do podstawowych zawodników. Mimo to z Koroną związał się dwuletnim kontraktem, z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Podobnie jak Gardawski, który do tej pory występował w niższych ligach niemieckich. 26-letni skrzydłowy ma polskie obywatelstwo.
 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz