Aktualności
 
Ruch Chorzów się rozpada!
 
6. czerwca 2017, 14:23
źródło: przegladsportowy.pl
 

Zgodnie z oczekiwaniami zespół jakim dysponował Ruch, przestaje istnieć. Do opuszczenia "Niebieskich" sposobią się większość graczy. Na pierwszy ogień idą wypożyczeni – Jarosław Niezgoda, Milen Gamakov i Eduards Visnakovs. Ale to początek...
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćNiezgoda wraca do Legii, gdzie a dostać latem szansę na przebicie się do składu mistrza Polski. Młodemu napastnikowi łatwo nie będzie, dlatego jeśli przy Łazienkowskiej uznają, że nadal jest dla niego za wcześnie, prawdopodobnie trafi na kolejne wypożyczenie Ale już raczej na pewno nie do Ruchu.

Do Lechii Gdańsk wraca z kolei Gamakov. W przeciwieństwie jednak do Niezgody, po Bułgarze nikt w Chorzowie nie będzie płakał. Okazał się totalnym niewypałem i mniej zorientowani kibice mogli jego pobytu w zespole "Niebieskich" nawet nie zauważyć. Rozczarowaniem zakończył się także epizod Visnakovsa, który przegrywał rywalizację w ataku nie tylko z Niezgodą, ale także z Jakubem Arakiem. On z kolei powróci do belgijskiego Westerlo.

Blisko rozstania z Ruchem są także dwaj obrońcy – Michał Koj i Martin Konczkowski. Zarówno jeden jak i drugi, złożyli wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Obaj nie powinni mieć większych problemów ze znalezieniem nowych klubo w ekstraklasie. Kojem interesują się Piast Gliwice i Górnik Zabrze.

Ruch opuszcza także prawie 40-letni Łukasz Surma. - Myślałem nad tym, aby włączyć go do sztabu szkoleniowego, ale powiedział, że chce jeszcze pograć – mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener "Niebieskich" Krzysztof Warzycha. Ruch prawdopodobnie nie będzie w stanie zatrzymać także Bartosza Nowaka, który jest wypożyczony z Miedzi Legnica. - W przypadku Nowaka istnieje opcja wykupu, ale nie wiem, jaka jest to kwota – mówi szkoleniowiec "Niebieskich".

 
 
Słowa kluczowe: ruch | chorzow | konczkowski | koj | niezgoda | gamakov | visnakovs | surma | nowak
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz