Aktualności
 
Wielkie zmiany w Cracovii...
 
31. maja 2017, 08:32
źródło: własne
 

Po rozczarowującym sezonie, latem dojdzie do dużych zmian kadrowych w Cracovii. Zespół może opuścić kilku zawodników, którzy do tej pory grali w drużynie "Pasów" pierwsze skrzypce.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćCo prawda Cracovia zapewniła sobie już utrzymanie w ekstraklasie, ale wielkich powodów do radości przy Kałuży nie ma. Po drużynie prowadzonej przez trenera Jacka Zielińskiego spodziewano się znacznie więcej, niż tylko rozpaczliwej momentami walki o zachowanie ligowego bytu. Latem w zespole "Pasów" dojdzie do poważnych zmian kadrowych.

Raczej przesądzone jest już odejście Marcina Budzińskiego, który od dłuższego czasu nie może się dogadać z działaczami Cracovii w kwestii przedłużenia kontraktu. W dodatku otwarty konflikt właściciela "pasów" Janusza Filipiaka z menedżerem pomocnika krakowskiego zespołu nie ułatwia negocjacji. Te już dawno utknęły w martwym punkcie i raczej już z niego nie ruszą.


Ale Budziński to nie jedyny gracz, który po zakończeniu sezonu opuści Cracovię. Nie jest tajemnicą, że do zmiany klubu szykuje się reprezentant Polski Damian Dąbrowski. Akurat on na brak ofert nie powinien narzekać i "Pasy" liczą się z tym, że będą musiały zgodzić się na jego odejście.


Z Cracovią pożegna się także Erik Jendrisek. Słowacki napastnik ma ważny kontrakt tylko do końca sezonu i jego umowa nie zostanie przedłużona. Doświadczony zawodnik ma za sobą słaby sezon i przy Kałuży nikt już nie wierzy, że może być przydatny także w następnych rozgrywkach. W podobnej sytuacji do Jendriska jest jednak znacznie więcej zawodników z obecnej kadry "Pasów".

Kontrakty wygasają także m.in. Hubertowi Wołąkiewiczowi, Piotrowi Polczakowi, Tomaszowi Brzyskiemu, Erika Jendriska i Diego Ferraresso. Na nowe umowy mogą liczyć tylko nieliczni z nich. Z kolei w przypadku Jaroslava Mihalika, Cracovia nie skorzysta z opcji pierwokupu i wypożyczony do końca sezonu Słowak wróci do Slavii Praga.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz
 
 
Przeczytaj również zamknij okno