Aktualności
 
Już wiadomo, kto przejmie wiślaka?!
 
26. maja 2017, 11:31
źródło: futmal.pl
 

Wisła Kraków nadal nie zaproponowała Rafałowi Boguskiemu przedłużenia kontraktu, który wygasa latem. Wszystko wskazuje na to, że 33-letni skrzydłowy opuści "Białą Gwiazdę" i przeniesie się do... Pogoni Szczecin.
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćO zainteresowaniu Pogoni donosi portal futmal.pl. Entuzjastą jego zatrudnienia w szczecińskiej drużynie jest nowy trener "Portowców" Maciej Skorża. Były szkoleniowiec Lecha Poznań, Legii Warszawa i właśnie Wisły Kraków przejmie swoje obowiązki po zakończeniu sezonu, zastępując Kazimierza Moskala. Wśród zawodników, których chciałby widzieć do swojej dyspozycji w nowych rozgrywkach, jest Boguski, którego ceni jeszcze z czasów pracy w klubie spod Wawelu.

Zwlekanie Wisły w sprawie przyszłości Boguskiego jest o tyle dziwne, że doświadczony zawodnik rozgrywa bardzo dobry sezon. Jak do tej pory, ma na swoim koncie dziesięć goli i pięć asyst. Co prawda większość z nich uzyskał jesienią, ale nie zmienia to faktu, że sześciokrotny reprezentant Polski jest ważnym ogniwem krakowskiego zespołu. Do tego zawodnikiem, który z Wisłą jest związany od 12 lat, zdobył z nią trzy mistrzostwa Polski. W tym dwa, w 208 i 2009 roku, za kadencji Skorży w roli trenera "Białej Gwiazdy".

Pogoń może więc wykorzystać opieszałość działaczy Wisły lub brak zdecydowania, co do dalszej przydatności Boguskiego. Tym bardziej, że doświadczonego gracza bardzo dobrze zna także dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. Kiedy Boguski trafił do Wisły w 2005 roku, obecny działacz "Portowców" był jeszcze zawodnikiem krakowskiego zespołu.

 
 
Słowa kluczowe: boguski | wisla | krakow | pogon | szczecin | skorza | moskal | stolarczyk
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz