Aktualności
 
Kolejny Polak zagra w Empoli?!
 
3. kwietnia 2017, 19:03
źródło: calciomercato.it
 
Jak donoszą włoskie media, od nowego sezonu nowym bramkarzem Empoli może zostać Bartłomiej Drągowski. Młody polski golkiper miałby zostać wypożyczony z Fiorentiny i zastąpić Łukasza Skorupskiego.

Kliknij na zdjęcie, aby je skomentować

Skorupski od nowego sezonu ma już bronić zupełnie gdzie indzie. Albo wróci do Romy, z której jest tylko wypożyczony, albo też przejdzie do innego włoskiego klubu. Mówi się, że może nim być Torino. Tak czy inaczej, w Empoli muszą powoli rozglądać się za nowym bramkarzem, który będzie w stanie zastąpić świetnie spisującego się Skorupskiego.

Jednym z najpoważniejszych kandydatów ma być właśnie Drągowski, który po transferze z Jagiellonii Białystok, nie może zaistnieć w Fiorentinie. Drągowski miałby zostać wypożyczony do Empoli, gdzie mógłby mieć zdecydowanie większe szanse na grę w podstawowym składzie. Wiele jednak w tej kwestii zależy od letnich ruchów transferów na pozycjach bramkarzy w Serie A.

Przede wszystkim od tego, czy Roma wykupi z Arsenalu Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski spędza na wypożyczeniu w Rzymie drugi sezon, ale jego przyszłość wciąż nie jest ustalona. Jeżeli Szczęsny odejdzie, Roma będzie musiała go zastąpić, a wtedy Skorupski może być idealnym rozwiązaniem. W Empoli udowodnił, że jest w stanie bronić na wysokim poziomie, a do tego nie trzeba byłoby płacić za niego ani złotówki.

W takim wypadku droga dla Drągowskiego do bramki Empoli będzie stała otworem. Fiorentina także powinna być zainteresowana wypożyczeniem byłego golkipera Jagiellonii, który we Florencji na razie nie ma większych szans do tego, żeby regularnie bronić.

 
 
Słowa kluczowe: dragowski | empoli | skorupski | roma | szczesny | fiorentina
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz