Aktualności
 
Legia oddaje młodych...
 
26. stycznia 2017, 18:18
autor: Adrian Zieliński
źródło: własne
 

Legia wypożycza młodych graczy, którzy mieliby tylko iluzoryczne szanse na regularne występy w drużynie prowadzonej przez trenera Jacka Magierę. Na pierwszy ogień poszli Mateusz Wieteska i Konrad Michalak, ale wkrótce dołączą do nich inni...
Kliknij na zdjęcie, aby je skomentowaćTrener Magiera zdecydował, że Wieteska nie będzie w stanie wygrać wiosną rywalizacji z Jakubem Rzeźniczakiem, Michałem Pazdanem, Jakubem Czerwińskim i Maciejem Dąbrowskim. Dlatego lepszym wyjściem będzie dla niego wypożyczenie do pierwszoligowego Chrobrego Głogów, gdzie będzie mógł liczyć na regularne występy.

Podobnie rzecz ma się w przypadku Michalaka. On także miałby bardzo trudno przebić się wśród ofensywnych graczy warszawskiego zespołu. Najbliższą rundę spędzi więc w walczącym o awans do ekstraklasy Zagłębiu Sosnowiec. Młody skrzydłowy ma na swoim koncie debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Legii. Nie bez znaczenia jest fakt, że trenerem Zagłębia jest Dariusz Banasik, który w przeszłości pracował z juniorami Legii i opiekował się zespołem rezerw.

Ale to nie koniec. Na zgrupowaniu z pierwszym zespołem w hiszpańskiej La Mandze znajduje się jeszcze sześciu młodych zawodników - Tomasz Nawotka, Mateusz Żyro, Adrian Małachowski, Bartłomiej Urbański, Mateusz Hołownia i Cezary Miszta. Wiele wskazuje na to, że także z tego grona kilku zawodników może trafić na wypożyczenia do innych klubów.

 
 
 
powrót » do góry » drukuj wyślij link komentarze (0) dodaj komentarz